اپی لیزیک-Epi-LASIK

اپی لیزیک-Epi-LASIK

  • خانه
  • -
  • لیزیک
  • -
  • اپی لیزیک-Epi-LASIK

  Epi-LASIK

در اين روش كه آخرين تكنيك جراحي عيوب انکساري است لايه بسيار نازكي از قرنيه يعني همان اپي تليوم با يك دستگاه بسيار دقيق به اسم اپي کراتوم که در چند ماهه اخيرا مورد تائيد FDA آمريکا قرار گرفته است، برداشته شده ولي اين لايه كاملا جدا نميشود و پس از انجام ليزر مجددا بر روي قرنيه برگردانده شده و طي چند روز بعد ترميم ميشود. تفاوت اين روش با PRK اين است كه اپي تليوم قرنيه مجددا به سطح قرنيه برگردانده شده و علاوه بر اينكه بصورت يك پانسمان طبيعي عمل ميكند مجددا به سطح قرنيه چسبيده و ترميم ميشود. تفاوت آن با ليزيك نيز اين است كه بر روي قرنيه برشي ايجاد نميشود و ضخامت قرنيه و قوام آن حفظ ميشود. اين شيوه همه مزاياي تكنيك هاي قبل را دارد، يعني مانند PRK لايه بسيار نازكي از قرنيه برداشته ميشود، مانند ليزيك و لازك اين لايه مجددا به محل برگردانده ميشود، ولي برشي و شكافي در عمق قرنيه انجام نميشود و از الكل هم استفاده نميشود و لذا از ميزان عوارض احتمالي كاسته ميشود.

چون در عمل اپي ليزيک  از الکل استفاده نمي گردد، اين ادعا مطرح است که نسبت به عمل لازک (LASEK)  ترميم زخم سريعتر صورت مي گيرد و درد و ناراحتي بيمار پس از عمل کوتاه تر خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.